Ohana Stockholm


Vi är en kommunikationsbyrå med fokus på förändring. Därför arbetar vi gärna med företag och organisationer som vill göra skillnad, lansera nya idéer, produkter och tjänster, förändra beteenden eller påverka ett helt samhälle.

Ett exempel är Uppsala kommun där vi arbetar för att det ska vara både roligt och lätt att slänga skräpet rätt. Ett annat är RBU, som behöver hjälp att förklara för politikerna vad som händer när barn och ungdomar med omfattande funktionsnedsättningar plötslig förlorar sin assistans. Eller Tobiasregistret, där vi arbetar för att locka fler donatorer och möjliga livräddare till det svenska registret för blodstamceller.

Sådant är viktigt för oss och väldigt roligt – att med stark kommunikation göra skillnad, för både vanligt folk och våra uppdragsgivare. Det har vi gjort sedan 2010 när företaget startade. Nu inleder vi ett nytt kapitel i vår historia. I samband med förändringar i ägargruppen byter bolaget namn, nu heter vi Ohana Stockholm AB.

Kom tillbaka snart och läs mer. Eller kontakta oss direkt så gör vi något bra tillsammans!

Kontakt


Hör av dig till oss

Telefon: 0708 10 68 24
Mail: info@ohanastockholm.se

Hitta hit

Renstiernas gata 12, våning 4
116 28 Stockholm

Vägvisning


Anders Britts
Podd, PR, mediaträning
anders.b@ohanastockholm.se
+46 70-223 53 13

Anna Hagenstam
Produktionsledning
anna@ohanastockholm.se
+46 70-473 65 02

Annika Brännström
Copy, textproduktion
annika.b@ohanastockholm.se
+46 70-528 84 41

Anton Landerholm 
Grafisk form, motion design
anton@ohanastockholm.se
+46 73-234 42 13

Elin Stjernholm
Grafisk form, illustration
elin.s@ohanastockholm.se
+46 70-222 90 62

Jonas Samuelsson
Scenografi, eventdesign
jonas.s@ohanastockholm.se
+46 70-753 93 08

Ka Widebeck
Projektledning, strategi
ka@ohanastockholm.se
+46 70-885 60 90

Kalle Ljungberg
Produktionsledning
kalle@ohanastockholm.se
+46 73-940 00 18

Karin Green 
Vd, strategi, copy
karin@ohanastockholm.se
+46 70-810 68 24

Karin Romdahl
Grafisk form, illustration
karin.r@ohanastockholm.se
+46 70-799 24 59

Lena Ringstad
Grafisk form, digital design, foto
lena.r@ohanastockholm.se
+46 70-439 56 65

Lena Öberg
Copy, textproduktion
lena.o@ohanastockholm.se
+46 70-714 32 61

Matthias Grönwall
Grafisk form, digital design
matthias@ohanastockholm.se
+46 73-650 83 60

Sofie Reutercrona
Intern kommunikation
sofie.r@ohanastockholm.se
+46 70 864 41 43

Victoria Backman
Artdirection, grafisk form, illustration
victoria.b@ohanastockholm.se
+46 70-661 51 44